اهمیت شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی

شرکت در کلاس های گروهی و کلاس خصوصی زبان انگلیسی یکی از بهترین روش های یادگیری و تقویت مهارت های زبان انگلیسی به شمار می رود. اغلب دانش آموزانی که در مقاطع بالاتر به دنبال تحصیل در رشته محبوب زبان انگلیسی هستند، با گذراندن کلاس های آموزشی زبان انگلیسی چه در آموزشگاه ها و چه به صورت خصوصی و توسط مدرس زبان انگلیسی در منزل به این رشته علاقه مند شده اند. در این مقاله قصد داریم به اهمیت و تاثیر شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی در رشد و پیشرفت دانش آموزان بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

دانش آموزانی که در کلاس های زبان انگلیسی که خارج از فضای مدرسه شرکت می کنند این دو دسته را شامل می شوند:

افرادی که علاقه بسیار زیادی به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را دارند و تحصیل و اشتغال در این رشته را به عنوان هدفی برای آینده خود در نظر گرفته اند و در کنار انجام تمرینات مختلف مانند خواندن کتابها، تماشای فیلم و سریال و یا گوش دادن به موسیقی های انگلیسی با شرکت در کلاس های مختلف و خصوصا کلاس های تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی سعی دارند سطح مهارت های خود را در این رشته بالا ببرند.

دسته دوم افرادی هستند که با زبان های مختلف ارتباط خوبی برقرار نمی کند، علاقه ای به آن ندارند و معمولا از حضور در کلاس های زبان شاکی هستند. دوری کردن دانش آموزان از زبان و کلاس زبان در مدارس می توان به این علت باشد که روش آموزشی در مدارس برای آنها جذابیت کافی را ندارد، و یا به علت تعداد بالای دانش آموزان در کلاس درس معلم زمان کافی برای پاسخگویی به سوالات و رفع اشکال زبان آموزان را ندارد و .. یادگیری در کنار مدرسان با تجربه زبان انگلیسی که سالهاست در این زمینه در آموزشگاه های مختلف به زبان آموزان آموزش می دهند باعث می شود تا دانش آموز خیلی راحت تر با استاد خود ارتباط برقرار کرده و مباحث را آموزش ببیند. بنابراین شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی بهترین شیوه جهت کسب موفقیت در امتحانات پایانی و آزمون های سراسری می باشد. البته افراد دسته دوم در انتخاب استاد زبان باید توجه بیشتری داشته باشند چراکه حضور در کلاس های اساتید با سابقه کمک زیادی در جذب دانش آموز به درس می کند.

 

تاثیرات شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی

اگر که دقت کرده باشید اکثریت افرادی که درصدهای قابل توجه را در درس زبان انگلیسی آزمون های سراسری و بخصوصی کنکور زبان انگلیسی کسب می کنند، سال ها پیگیر یادگیری زبان انگلیسی تا سطوح پیشرفته ی آن بوده اند و مدارک معتبری مانند مدارک آیلتس، تافل و pte را در کارنامه آموزشی خود دارند. چرا که سوالات آزمون سراسری معلوماتی فراتر از دروسی که در دوران دبیرستان تدریس می شوند را می طلبد و داوطلب برای رسیدن به نتیجه ممتاز ختما باید به تسلط نسبی درباره آزمون زبان انگلیسی رسیده باشد.  برای مثال فردی که در کلاس تدریس خصوصی آیلتس دوره گذرانده باشد حتما به تسلط بسیار بالایی در زبان انگلیسی دست یافته است، چرا که اساتید در این کلاس ها بگونه ای با داوطلبان آیلتس تمرین می کنند که آنها بتوانند در آزمون بین المللی مانند کسی که اصطلاحا native یا همان شهروند آمریکایی است به راحتی و به شکلی سلیس صحبت کنند، کلمات و گرامر صحیح بکار ببرند و در هر ۴ مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن نمره قابل قبولی را کسب نمایند.

 

کلاس خصوصی زبان چه مزایایی نسبت به کلاس گروهی دارد؟

  • در کلاس های خصوصی بر خلاف کلاس های گروهی ارزیابی و تعیین سطح زبان آموز زیر نظر اساتید مطرح در تدریس خصوصی صورت می گیرد.
  • برخلاف کلاس های عمومی روز و ساعت برگزاری کلاس های خصوصی طبق هماهنگی استاد و زبان آموز تعیین می شود و نیازی به هماهنگ شدن زبان آموزان با استاد و آموزشگاه نیست.
  • استاد در روز و ساعت برگزاری کلاس تمام زمان و انرژی خود را برای آموزش و رفع اشکالات یک، دو و یا سه نفر از زبان آموزان صرف می کند.
  • به دلیل اختصاص زمان کلاس به یک زبان آموز، مدت دوره کوتاه‌تر از کلاس‌های گروهی است.
  • تمرکز زبان آموز و استاد در در محیط آرام کلاس‌های خصوصی به مراتب بیشتر از کلاس‌های گروهی است.

 

در نظر داشته باشید که صرفا شرکت در کلاس های آموزشی خارج از چارچوب مدرسه موفقیت و پیشرفت شما را تضمین نمیکند. در کنار حضور در کلاس های مختلف حتما باد تمرین و تکرار مطالب را در برنامه ریزی های روزانه خود قرار دهید. چراکه مباحث زبان کاملا فرار هستند و در صورت عدم تکرار به زودی فراموش می شوند. علاوه بر این زبان مملو از نکات مختلف و استثنا است که کوچکترین بی دقتی می تواند شما را از رقبای خود عقب بیندازد.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره، تعیین سطح رایگان و یا شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی می توانید از طریق شماره تماس های  ۰۲۱۲۶۴۲۱۳۰۷ – ۰۹۳۵۲۱۲۰۰۳  با مرکز تدریس خصوصی مای آیلتس در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط : معرفی رشته های زبان انگلیسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *