معجزه ی نوروفیدبک برای دانش آموزان و کاربردهای آن

اکثر اولیا دوران کنکوررا پشت سر گذاشتند، و تقریبا همه دانش آموزانی که این مقاله را میخوانند این غول بزرگ را پیش رو دارند. بعضی ها حتی بعد از اون دچار افسردگی می شوند، اضطرابی که این غول بی شاخ و دم به دانش آموز می دهد ممکن است خوابش را به هم بزند و کلا زندگی یک روی دیگری از خودش را نشان می دهد.

 

استرس درس و مدرسه

 

واقعا الان که به اون دوران نگاه میکنم میگم ای کاش در کنار مشاور تحصیلی یک مشاور زندگی هم داشتم، نه فقط دوران کنکور، دوران بعد از اون یعنی دوران دانشگاه و دوران قبل از اون که داشتم برای این آزمون بزرگ آماده میشدم.

دوران  کنکور خیلی بالا و پایین داره واقعا : (کار هر بز نیست گذراندنش گاو نر میخواهد و مرد کهن).

تجربه ی منی که این دوران را گذراندم، حس میکنم خیلی به درد دانش آموزانی که در این دوران هستند و آنهایی که هنوز این بختک به سراغشان نیامده می خورد، حرف هایی که میزنم را شاید اولیا با گوشت و پوستشان چشیده باشند، پس سرسری از این مطالب نگذرید.

شاید هیچ وقت، وقت این رو نداشتم که بدونم اضطرابی که دارم، گوشه گیری ای که دارم و… به خاطر خاص بودنم نیست، بلکه به خاطر رفتن راه غلط و هدایت به  سمت افسردگی هست.

 

اضطراب دوران کنکور

 

اون موقع با نوروفیدبک آشنا نبودم، اصلا نمیدونستم که چی هست یعنی اصلا اسمش به گوشم نخورده بود، انقدر مشغله داشتم که اصلا وقت برای به دست آوردن همچین اطلاعاتی نداشتم، به خاطر همین میگم ای کاش یک مشاور زندگی هم داشتم و یا تیم متخصصی مثل نیک اندیشان را میشناختم که راه رو نشونم می داد.

الان ولی بعد از گذراندن اون دوران و تجربه ای که دارم و علم الانم لازم دانستم که این روش درمانی که باید در اون زمان باهاش آشنا میشدم را در اختیار بقیه بگذارم تا بتوانند زندگی حرفه ای تری داشته باشند و سختی های کم تری را در اون دوران تحمل کنند.

پیشنهاد من به هر دانش آموز و خانواده ای که فرزندان دانش آموز(چه دبستانی چه دبیرستانی) دارند این است که اگر فرزندتان از عدم تمرکز رنج می برد، در یادگیری به مشکل خورده و ناتوان است و یا دانش آموز، اضطراب واقعا امانش را بریده و درگیر غول افسردگی شده و خیلی از مشکلات دیگر این است که حتما این مقاله را تا انتها دنبال کند، خبر های خوبی در پیش است.

 

نوروفیدبک چیست؟

 

نورو فیدبک چیست

 

نوروفیدبک یا (neuro feedback)  یک روش درمانی است که به وسیله ی روش اثر مرکب (ساخت عادت)، با تعمیم امواجی که مغز در حالات مختلف منتشر میکند، عملکرد مغز را با کمک گرفتن از خود مغز بهبود می بخشد، این روش هیچ ضرری ندارد و طی جلسات متمادی به مغز این کمک را میکند که بتواند عملکردش را در شرایط استرس و … بهبود ببخشد.

این روش برای تمامی سنین مناسب است و محدودیتی ندارد و بسیار فواید دیگری نیز دارد که تیم متخصص نیک اندیشان خیلی مفصل به آن پرداخته اند و فقط این کاربرد هایی که گفتم را شامل نمی شود.

اگر نگران این هستید که با روش های درمانیتان در تضاد باشد باید بگویم که نه تنها ضرری ندارد بلکه اگر تحت درمان هم باشید به روند درمانی شما کمک می کند و آن را تسریع می بخشد.

حتما پیشنهاد میکنم مقاله ی نوروفیدبک و کاربرد های نوروفیدبک را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره از متخصصان نیک اندیشان با آن ها در تماس باشید.

 

کاربرد های نوروفیدبک چیست؟

 

نوروفیدبک و کاربرد های آن

 

نوروفیدبک را می توان در شرایط مختلف استفاده کرد از افزایش تمرکز دانش آموز و دانشجوی کنکوری یا درس خون تا کاهش نشانه های افسردگی و سردرد های میگرنی.

از دیگر کاربرد های نورو فیدبک می توان به رفع مشکلات کم توجهی، اختلالات مفصل گیجگاهی فکی، اختلال خواب، مشکلات تنفسی، آسیب های مغزی که در تصادفات یا… افراد دچارش می شوند، اوتیسم و… اشاره کرد.

واقعا نیاز هر فردی است که بتواند زندگی بهتری را تجربه کند، دانش آموزان ما نیاز دارند که کمتر آسیب ببینند و کلا مردم ما شایسته ی این هستند که بیشتر از زندگی خود لذت ببرند و کمتر از آسیب های این چنینی رنج بکشند.

 

کلام آخر

بیایید کمتر تو زندگی به خودمون سخت بگیریم، اگر نمیشه سعی کنیم سختی ها را تا حد ممکن کم کنیم و بیشتر هوای خودمون رو داشته باشیم، نوروفیدبک معجزه ای بود که من ازش بی خبر بودم، شمایی که آگاه شدید لطفا ازش غافل نشوید.

برای گرفتن وقت مشاوره نوروفیدبک از کلینیک تخصصی نیک اندیشان می توانید با شماره ی زیر تماس بگیرید.

تلفن تماس جهت وقت مشاوره: ۸-۲۲۹۰۴۵۰۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *