مزایای آیلتس برای موفقیت و مهاجرت دانش آموزان

در این مقاله مزایای آیلتس را برای شما توضیح میدهیم.  آیلتس مخفف، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی یعنی  International English Language Testing System است.

آزمون آیلتس یک آزمون معتبر و شناخته شده همچون تافل و پی تی ای در سطح جهان است و تعداد مراکزی که این آزمون را برگزار میکنند بسیار زیاد است.

آزمون IELTS  توسط

  • دانشگاه کمبریج انگلستان
  • شورای فرهنگی بریتانیا
  • مرکز آیلتس استرالیا

برگزار می شود و انواع مختلفی دارد. برای آشنایی بیشتر با این آزمون و کاربرد های آن به معرفی انواع مختلف این آزمون میپردازیم.

انواع آزمون آیلتس

به طور کلی آزمون آیلتس در دو بخش آزمون آکادمیک و آزمون جنرال برگزار می شود.

افراد با توجه به هدفی که دارند یکی از این دو آزمون را انتخاب میکند.

آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب است که می خواهند در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی یا مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند و یا در یک شرکت یا سازمان حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان مشغول به کار شوند.

آزمون جنرال یا عمومی برای کسانی است که می خواهند در مقاطع پایین تر به تحصیل بپردازند و یا در یک کشور انگلیسی زبان کار کنند و یا برای زندگی به آن کشور مهاجرت کنند. آیلتس لایف اسکیلز هم یک آزمون آیلتس جدید است که برای تقاضای ویزا و مهاجرت به بریتانیا مورد نیاز است.

مقاله جامع انواع آزمون آیلتس را به طور کامل بخوانید.

مزایای آیلتس

داشتن نمره IELTS یکی از راه های اثبات این است که شما در زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه های بین المللی مهارت دارید.

آزمون آیلتس علاوه بر این که اجازه می دهد در کشور های پیشرفته صنعتی ادامه تحصیل دهید ، در داخل کشور هم با کمک این مدرک می توانید سطح بالای مهارت های انگلیسی خود را به خوبی نشان دهید و تخصص خود را افزایش دهید.

مزایای آیلتس

اما علاوه بر این جنبه، شرکت در آزمون آیلتس مزایای دیگری نیز دارد که در زیر به آن اشاره میکنیم.

۱- ارزیابی و سنجش دقیق

آیلتس به دقت و ظرافت بالایی مهارت های مختلف هر شخص را مورد بررسی و تحلیل قرار میدهد و به همین دلیل است که مورد پذیرش اکثر دانشگاه ها قرار میگیرد.

۲- سنجش عادلانه در آزمون و دقت در نمره

نمره دهی در آزمون آیلتس سطح زبانی فرد را دقیق تر نشان میدهد و از آن جایی که ممتحن تا به حال شما را ندیده است تنها عملکرد شما در نتیجه آزمون موثر است.

۳- پذیرش گسترده

اکثر دانشگاه ها مدرک آیلتس را قبول میکنند و مورد پذیرششان است.

۴ –  مدرک آیلتس برای کار

بعضی افراد مایل هستندکه از طریق تخصص ویژه ای که دارند در کشور های دیگر کار کنند .

در اصل این افراد متقاضی کار در کشورهای دیگر مانند کانادا، استرالیا هستند. برای اینگونه افراد داشتن مدرک آیلتس به عنوان یکی از مهمترین پارامترها به شمار می آید.

بسیاری از مراکز کاریابی ، سازمان ها و شرکت ها در سطح دنیا وجود دارند که از مدرک آیلتس شما به عنوان مبنای قابل اعتمادی برای استخدام شما استفاده میکنند.

داشتن گواهی معتبر زبان انگلیسی برای متقاضیان کار و افراد تحصیل کرده در بیشتر کشور های انگلیسی زبان جزو شرایط اولیه کار کردن است.

۵- مدرک آیلتس برای مهاجرت

بیشتر کاربرد مدرک آیلتس ، مهاجرت است.

آزمون آیلتس آزمون جامعی است که اخذ مدرک آن جزو یکی از ملزومات مهاجرت به خارج از کشور است که برای اخذ این مدرک کسب حداقل نمره قبولی در ازمون نیاز است.
هر کشوری میانگین نمرات خاصی را با توجه به مقررات خود مورد قبول و پذیرش قرار می‌دهد. بنابراین متقاضیان برای مهاجرت به هرکشور نیاز دارند تا حداقل نمره مورد پذیرش در هر بخش و همچنین میانگین را کسب کنند.

کشور هایی مثل استرالیا،نیوزلند،کانادا و انگلستان برای مهاجرت به مدرک آیلتس نیاز دارند.

در تمام این کشورها، حداقل نمره موردنیاز به نسبت فرصت شغلی موردنظرتان تغییرخواهد کرد.

۶- مدرک آیلتس برای تحصیل

یکی دیگر از مزایای آیلتس تحصیل در خارج از کشور است.

همان طور که گفتیم آیلتس یکی از معتبر ترین و مهم ترین آزمون های زبان انگلیسی است.
اگر شما میخواهید در خارج از کشور تحصیل کنید مدرک آیلتس میتواند به شما کمک کند. آیلتس آکادمیک نوعی است که برای هدف مناسب است.

۷-آیلتس برای تدریس زبان انگلیسی

با داشتن مدرک آیلتس میتوان سطح زبانی خود را اثبات کرد  و به تدریس زبان در مراکز مختلف پرداخت. مزایای داشتن آیلتس در این بخش بسیار زیاد است زیرا بسیاری از زبان آموزان ترجیح می دهند دوره آموزش آیلتس را با شخصی داشته باشند که خود در آیلتس شرکت کرده باشد.

 مدت اعتبار مدرک آیلتس

مدرک این آزمون همچون آزمون تافل دارای ۲ سال اعتبار است.

امیدواریم مقاله مزایای آیلتس برای شما مفید بوده باشد و به تمام سوالات شما در زمینه آزمون آیلتس پاسخی مناسب داده باشیم. شما برای آمادگی در آزمون آیلتس میتوانید در دوره های تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید و زیر نظر اساتید متخصص ما  آموزش را شروع کنید.

۰۹۱۲-۳۱۰۹۸۵۶
۰۲۱-۲۶۴۲۱۳۵۲

آدرس : تهران – خیابان شریعتی – بلوار میرداماد

مقالات مرتبط : چگونه درس زبان انگلیسی را بخوانیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *