زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۶

کنکوری های ۹۶ امروز در بخش اخبار کنکور علم تابان زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۶ به نقل از خبرگزاری تسنیم:

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۶ از ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز و تا ۲۸ بهمن ادامه دارد و زمان برگزاری آزمون نیز ۱۵ و ۱۶ تیر سال ۹۶ است.

سهم سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۶ نیز بدین شرح است:

آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی میشوند.

و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۹۰ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند.

سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق‌ تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۶ داوطلبان عزیز به نکاتی که در فرم ثبت نام قرار دارد کاملا توجه کنند و با دقت و آگاهی آن را تکمیل نمایند!

 

برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور سراسری و اطلاعیه های سازمان سنجش ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

مشاوره رایگان درسی در تلگرام      اینستاگرام علم تابان

یک دیدگاه در “آغاز فرایند انتخاب رشته داوطلبان کنکور از امروز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *