چگونه درس عربی را بخوانیم؟

روش مطالعه درس عربی

درس عربی درسی است که مورد توجه کمتری از سوی داوطلبان کنکور قرار گرفته است. این موضوع را می توان با توجه به میانگین این درس در کنکور متوجه شد. روش مطالعه درس عربی شامل دو بخش است که روش خواندن هر بخش متفاوت است.

روش مطالعه درس عربی

بخش ترجمه

برای ترجمه عربی ابتدا باید لغات انتهای کتاب را حفظ کنیم بعد طبق اطلاعات خودمان متن درسها را ترجمه کنیم. برای تمرین بیشتر می توانیم سوالات را نیز ترجمه کنیم بعد از یاد گرفتن این مباحث و قواعد مربوط به ترجمه مثل معرفه و نکره و اسمهای جمع و مفرد … شروع به زدن تست های سراسری می کنیم. با حل کردن این تست ها نکاتی به دست می اید که مفید هستند و به ما کمک میکنند.میتوانیم از این نکات نیز خلاصه برداری کنیم.

بخش قواعد

درس عربی یک درس به هم پیوسته است و درس هرسال پیش نیاز درس سال بعد است به همین دلیل بهتر از یک جزوه از قواعد این درس داشته باشیم.

برای خواندن قواعد ابتدا باید قواعد را حفظ کنیم بعد به شکل کاربردی به کار ببریم.همه عبارات مطرح شده در درسها میتوانند به عنوان سوال در کنکور مطرح شوند.

بهترین راه برای یادگیری قواعد درس عربی فراموش نکردن ان است.به تجزیه و ترکیب جملات و کلمات عربی بپردازید.

دسته بندی سوالات عربی

بخش اول: این بخش شامل ۸سوال میشود که عبارتند از ۵سوال ترجمه عربی به فارسی.

۲سوال ترجمه فارسی به عربی(تعریب) و ۱ سوال از مفهوم می باشد.

بخش دوم: این بخش مربوط به درک مطلب میشود که شامل ۹ سوالاست که ۴ سوال از متن داده می شود و ۲ سوال تشکیل(حرکت گذاری)و ۳ سوال تجزیه و ترکیب(التحلیل الصرفی و الاعراب).

بخش سوم: این بخش مربوط به  ۲ و ۳ است که شامل ۸ سوال است که ۱ سوال از اعلال، حدود ۲ سوال از مرفوعات، حدود ۳ سوال از منصوبات و ۱ سوال از انواع اعراب و اعراب فعل مضارع و ۱ سوال از صفت و مضاف الیه و … است؛ پس باید به کل کتاب اشراف داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *