چگونه درس زبان انگلیسی را بخوانیم؟

روش مطالعه درس زبان انگلیسی

در روش مطالعه درس زبان انگلیسی بهتر است که هر دو کتاب سوم و پیش دانشگاهی را با دقت مطالعه کنیم و لغتهای مهم را مشخص کنیم. قواعد هر دو درس را به صورت جداگانه یادداشت کنیم و مرور کنیم. برای قسمت های close test و reading وقت بیشتری بگذاریم تا تمرینات بیشتری حل کنیم.

روش مطالعه درس زبان انگلیسی

روش مطالعه درس زبان انگلیسی – یادگیری لغات

شمردن تعداد لغاتی که یک فرد میداند دشوار است و یکی دیگر از مشکلات تعریف کلمه، “دانستن“ آن است. ممکن است شخصی معنی کلمه خاصی را بداند اما هرگز در مکالمه خود از آن استفاده نکند. آیا میتوان گفت که او آن لغت را بلد است؟ روش شمارش روش مناسبی برای کنترل تعداد لغاتی است که برای هرسطحی از معلومات استفاده می شود و به صورت نظام مند کلمات جدید را به میزان معینی معرفی می کند.

به این ترتیب در پایان یک کتاب ممکن است ادعا شود که “شما اکنون ۱۲۴۸ کلمه می‌دانید”! این ممکن است دلگرم‌کننده باشد اما صدق این جمله بستگی به تعریف کلمه‌ی “دانستن” و “لغت” دارد.

روش مطالعه درس زبان انگلیسی – ساخت لغت

ریشه‌ی یک لغت شکل اصلی آن است؛ یعنی عنصر اساسی که در همه‌ی اشکال دیگر لغت مشترک است. پیشوند شکلی است که در ابتدای ریشه و پسوند شکلی است که در انتهای ریشه قرار می‌گیرد. به عنوان مثال کلمه‌ی “measure” ریشه است.

در کلمه‌ی “measurable” پسوند  able به ریشه که measure است، اضافه شده است.

در کلمه‌ی “immeasurable”، پیشوند im به ریشه که measure است، اضافه شده است

پیشوند معمولاً معنی یک کلمه را تغیر می‌دهد؛ برای مثال پسوند able  فعل را به صفت تبدیل می‌کند: (breakable, enjoyable) یا پیشوند im معنی کلمه را متضاد می‌کند: measurable به معنی قابل اندازه‌گیری و immeasurable  به معنی غیر قابل اندازه‌گیری است. زبان انگلیسی از این روش ساخت لغت بسیار سود می‌برد.

روش مطالعه درس زبان انگلیسی – تغییر دادن اجزای کلام

پسوند معمولاً کلمه را از یک نوع دستوری به نوع دیگر تبدیل می‌کند. شما اغلب از فرم پسوند نوع دستوری کلمه را در مقایسه با بقیه‌ی اشکال آن تشخیص می‌دهید. مثلاً imagine (فعل)، imagination (اسم)، imaginative (صفت) و imaginatively  (قید).

با یاد گرفتن بعضی از این پسوندهای رایج و این‌که آن‌ها چگونه یک مقوله‌ی دستوری را به مقوله‌ی دیگری تبدیل می‌کنند، خزانه‌ی لغات خودمان را می‌توانیم گسترش دهیم.

روش مطالعه درس زبان انگلیسی – یادگیری گرامر

برای گرامر حتما باید یک جزوه خوب داشته باشیم و به صورت جداگانه تست بزنیم و تمرینات کتاب را حتما حل کنیم.

Close test

متنی است که بعضی از کلمات پاک شده اند و شما باید کلمات مناسب را پیدا کنید.

اول به صورت اجمالی یکبار متن را مطالعه می کنیم بعد به گزینه ها دقت می کنیم.

Reading

سختترین بخش زبان این قسمت است و هم نیاز به تکنیک های خاص دارد و هم نیاز به تمرین بسیار و مطالعه متن های زیاد.

برای ریدینگ اول باید حتما سوالات را بخوانید تا متوجه بشوید داخل متن باید دنبال چه چیزی باشید.

برای پیدا کردن عنوان سوالهای متن همیشه جمله اول و آخر متن را مطالعه کنید به احتمال ۹۹٪ عنوان همان جمله است!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *