چگونه درس دین و زندگی را بخوانیم؟

روش مطالعه درس دین و زندگی

درس دین و زندگی جزء درس های مهم کنکور محسوب می شود زیرا داری ضریب ۳ است. روش مطالعه درس دین و زندگی بازی با کلید واژه و حفظ کردن است و درس مفهومی نیست. برای کسانی که حافظه قوی دارند بهترین روش حفظ کردن است. اما کسانی که حافظه ضعیف دارند باید پاراگراف به پاراگراف را مانند معلم برای خود توضیح دهند به نوعی روش معلم سرخود بهترین روش برای این درس است. بهتر است خلاصه نویسی را به دور سوم به بعد موکول کنید و دلیل این کار این است که مطالب بعد از دور سوم تا حدودی در ذهن شما می ماند و ارتباط بین قسمتهای مختلف در کتابها را درک می کنید با  فهمیدن مفهوم می توانید به راحتی ارتباطات را پیدا کنید. تستها را هرگز برای روز آخر نگه ندارید مفهومی نخوانید بلکه حفظ کنید و توضیح دهید.

روش مطالعه دین و زندگی

روش مطالعه درس دین و زندگی و آیات و روایات

 تقریبا ۶۰ درصد از سوالات کنکور مربوط به بخش آیات و احادیت و روایات است که نخواندن آن برابر با از دست دادن بیشترین نمره است در خواندن آیات و روایات باید به نکاتی توجه کنیم که شامل موارد زیر می شوند.

  • دانستن موضوع اصلی آیه
  • دانستن ترجمه دقیق آیه

آیه از زبان چه کسی گفته شده؟ و درباره چه چیزی است؟ و خطاب به چه کسی است؟ این آیه برای چه زمانی است؟ و کلمات کلیدی ارتباط معنایی با احادیث و … و شروع و پایان کلمات آیه!

روش مطالعه درس دین و زندگی و متن درس

با خواندن کلمات کلیدی و سرتیترها و به نوعی خط به خط خواندن کتاب می توانیم درصد مناسبی به دست بیاوریم.

روش مطالعه درس دین و زندگی و خواندن یا تست زدن

در درس دین و زندگی ۷۰ یا ۸۰ درصد خواندن و ۲۰ تا ۳۰ درصد تست زدن سهیم است خواندن باید دقیق و از روی کتاب درسی باشد نه جزوه یا کتاب کمک درسی به نوعی باید روی کتاب تسلط کافی داشته باشیم بدون تسلط بر کتاب خواندن جزوه کتاب های کمک اموزشی تاثیری ندارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *