دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته پذیرش براساس سوابق تحصیلی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته پذیرش براساس سوابق تحصیلی

دانشگاه بدون کنکور

در چند سال اخیر، امکان ورود به دانشگاه‌ بدون کنکور باعث شده است عده زیادی که از کنکور سراسری می‌ ترسیدند و به دلایل مختلف در آزمون آن موفق نبودند!

و یا افرادی که به دلیل درگیر شدن در مشکلات کار و زندگی از دروس دبیرستان فاصله زیادی گرفته بودند و حوصله کنکوررا نداشتند!

بدون هیچ آزمونی و حتی بدون اینکه معدل دبیرستانشان ملاک ارزیابی قرار گیرد، وارد دانشگاه بدون کنکور شوند (یعنی بدون اینکه آزمون کنکور را بدهند، بتوانند ثبت نام دانشگاه را انجام دهند و صرفا سوابق تحصیلی گذشته آنها ملاک ثبت نامشان قرار می گیرد.)

و از مزایای تحصیل در دانشگاه بهره‌ مند شوند تا علاوه بر ارتقاء جایگاه اجتماعی و خانوادگی خود، بتوانند فرصت شغلی مناسبی برای خود دست و پا کنند.

منظور از نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد چیست؟

پیش از هرچیز لازم می دانیم شما را با نظام آموزشی دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد آشنا کنیم.دانشگاه آزاد ۲ نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت را شامل می شود که البته این تقسیم بندی نظام آموزشی برای رشته های پزشکی هیچ گونه کاربردی ندارد و فقط به رشته های غیر پزشکی مربوط می شود.اما منظور از نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت چیست؟ دانشجویانی که چه در نوبت صبح و یا عصر در دانشگاه حاضر باشند و تمامی وقت خود را صرف تحصیل در دانشگاه کنند جزو نظام آموزشی تمام وقت محسوب می شوند. اما دانشجویانی که به هر دلیلی امکان تحصیل در دوره های تمام وقت دانشگاه آزاد را نداشته باشند، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جزو نظام آموزشی پاره وقت محسوب می شوند.

دفترچه راهنمای ثبتنام دوره کارشناسی پیوسته پذیرش سوابق تحصیلی دانلود pdf

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *