تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور ۹۷

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور ۹۷

در آزمون سراسری سهمیه هایی مانند سهمیه رزمندگان، ایثارگران، خانواده های شهدا و بهیاران وجود دارد. در این مقاله به تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ می پردازیم. همه داوطلبان بر اساس محل تحصیل خود، جزو سهمیه مناطق (مناطق سه گانه کشوری) محسوب می شوند، مگر اینکه شرایط استفاده از سهمیه های دیگر را داشته باشند.

سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا

داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند، لازم است به ارگان مربوط (سازمان بسیج مستضعفین یا ستاد کل نیروهای مسلح) مراجعه و فرم استفاده از سهمیه رزمندگان را تکمیل نمایند. چنانچه ارگان تأیید کننده سهمیه، ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح باشد، لازم است کد پیگیری) ۱۲ رقمی ( از ناحیه محل اعزام دریافت شود)کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران برای هر آزمون متفاوت می باشد).

چنانچه ارگان تأیید کننده سهمیه وزارت جهاد کشاورزی باشد، کد ۱۲ رقمی ایثارگران ترکیبی از کدملی فرد و عدد ۵۵ خواهد بود. به عنوان نمونه: ۰۰۴۵۳۸۷۲۱۱ ۵۵

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (سازمان بسیج مستضعفین) در صورت عد م تأیید سهمیشان، باید به واحدهای تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده خود مراجعه نمایند.

داوطلبان ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران «آجا » که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند، برای دریافت کد پیگیری(۱۲ رقمی) به نشانی اینترنتی www.aja.ir مراجعه نمایند.

سهمیه ایثارگران و خانواده شهدا

استفاده از سهمیه ایثارگران، با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می گیرد و نیازی به مراجعه به سایت یا سازمان خاصی نیست.

سهمیه بهیاران

افرادی که شرایط استفاده از سهمیه بهیاران را دارند، لازم است از سازمان مربوط گواهی لازم را دریافت و نزد خود نگهداری کنند. این سهمیه فقط برای ورود داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی برای ورود به رشته پرستاری است.

برای آگاهی از شرایط استفاده از سهمیه های مختلف به مقاله شرایط استفاده از سهمیه ها در کنکور سراسری مراجعه فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *