برنامه ریزی رایگان برای کنکور ۹۷

برنامه ریزی رایگان برای کنکور ۹۷

بدون داشتن برنامه ریزی منظم هیچکس نمی تواند در رسیدن به اهدافش موفق شود داشتن برنامه ریزی در تمام مراحل زندگی امری ضروری است. دانش آموزان کنکوری میتوانند با استفاده از برنامه ریزی رایگان برای کنکور ۹۷ برنامه و ساعت مطالعاتی مناسبی داشته باشند تا به وسیله آن برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند. در ادامه مقاله زیر میخواهیم به معرفی برنامه ریزی های مختلف درسی که شامل برنامه ریزی روزانه , برنامه ریزی هفتگی ,ماهیانه و … می شود بپردازیم با ما همراه باشید.

  • برنامه روزانه
  • برنامه هفتگی
  • برنامه ماهیانه
  • برنامه موقت
  • برنامه بلند مدت
  • برنامه جمع بندی
  • برنامه مروری

از برنامه های بالا در شرایط مختلف استفاده میشود.دانش آموزی که از مشاور خود برنامه دریافت میکند باید بر اساس روحیه خودش برنامه باز یا بسته دریافت کند که در برنامه باز مشاور حجمی از درس ها رو انتخاب میکند و شاگرد باید در تاریخ معینی تکالیف خودش را تموام کند ولی در برنامه بسته مشاور برنامه روزانه و ساعت به ساعت روا برای دانش آموز تعیین میکند و با سلب آزادی عمل باعث منظم تر شدن روال برنامه خواهد شد.

همواره اولین برنامه شما یک برنامه آزمایشی است و مشاور بر اساس اجرای شما تشخیص میدهد که کجاها مشکل دارید و میتواند برنامه را براساس این مشکلات برایتان شخصی کند و اصولا برنامه ای موفق خواهد بود که بر اساس روحیات و سبک زندگی دانش آموز تنظیم باشد.

چند نکته مهم در برنامه ریزی رایگان برای کنکور ۹۷

۱- آیتم منعکس کننده : برنامه ریز باید ساعاتی از برنامه اصلی را به عمد خالی کند تا اگر دانش آموز از برنامه عقب افتاد بتواند در ساعات خالی برنامه را جبران کند و بدون اینکه استرسی داشته باشد یا نا امید برنامه را پیش ببرد.

۲-برنامه ریز باید مرور هایی را در برنامه اصلی داشته باشد و همواره از درس های قبلی مقداری تست یادآوری زده باشد.

۳-برنامه زیر باید در هر هفته حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۴ ساعت را تعطیل کند تا دانش آموز بتواند برای هفته بعد آماده بشود.

۴-برنامه ریز باید ساعت درسها را جوری تنظیم کند که حجم مطالعاتی هر روز علی رغم تغییرات درس ها ثابت بماند.

۵-برنامه ریز باید درسی را در شروع انتخاب کند که پایه درس های دیگر باشد و اگر از درس اشتباهی آغاز کند با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

۶-برنامه ریزی اولیه باید بلند مدت باشد و این برنامه ریزی بلند مدت باید تقسیم به چندین برنامه ریزی کوتاه مدت شود.

۷-اصل اول کیفیت است ولی در قالبی از کمیت پس اگر شرایط بسیار نامساعد مطالعاتی دارید روزانه ۴ ساعت مطالعه مفید بسیار با ارزش تر از۱۰ ساعت مطالعه فله ای است.

یک دیدگاه در “برنامه ریزی کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *