چگونه یک برنامه ریزی درسی منظم و هدفمند داشته باشیم ؟

برنامه ریزی درسی

برای موفقیت در درس ها باید به طور منظم و حساب شده درس بخوانید. در واقع باید برنامه ریزی درسی داشته باشید تا بتوانید به تمام درس ها برسید و همه را کامل مطالعه کنید. در صورتیکه بدون نظم درس بخوانید نتیجه نخواهید گرفت. پس به فکر برنامه ریزی درسی دقیق باشید.برنامه ریزی درسی

  • درس تان را همان روز بخوانید.

هر روز در مدرسه چیزهای جدیدی یاد می گیرید؛ بنابراین وقتی به خانه می روید درسی که همان روز در مدرسه به شما  آموزش داده شده است را بخوانید.

  • در تعطیلات آخر هفته درس های خود را مرور کنید.

مرور کنید. هر درسی که در طول هفته به شما آموزش داده شده است و آموخته اید را در تعطیلات آخر هفته مرور کنید.

اول درسی را بخوانید که مجبورید؛ نه درسی که خودتان می خواهید.

  • برای هر درس زمان اختصاص دهید.

سعی کنید زمانی که برای خواندن هر درس نیاز است را تخمین بزنید.

به هر درس یک اولویت اختصاص دهید. برای مثال فوری، بعداً و …

  • از کتابخانه هم کمک بگیرید.

برای انجام تکالیف تان به کتابخانه بروید تا کتابدار شما را در مورد کتاب هایی که می تواند به انجام تکلیف تان کمک کند راهنمایی کند.

سوالات امتحانی ترم های گذشته را حل کنید. تمام دانشکده ها بانک سوالات امتحانی ترم های گذشته را دارند. این نمونه سوالات را حل کنید و برای خودتان زمان بگیرید.

چند ساعت در روز درس بخوانید. مطالعه روزانه سلول های مغزتان را فعال نگه می دارد. بعد از مطالعه چند صفحه سعی کنید بدون اینکه دزدکی به کتاب نگاه کنید خلاصه ای از چیزهایی که خوانده اید را بنویسید.

3 دیدگاه در “برنامه ریزی درسی یک ماه آخر کنکور چگونه باشد تا نتیجه بهتری بگیرید؟

  1. سلام اگر بخوابم از الان شروع کنیم راستش من بخاطر یه شرایطی نتونستم بخونم درسامو میتونیم کمک کنین و با یه برنامه خوب از الان شروع کنم تا حداقل ی نتیجه مطلوب بگیرم ؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *