انتخاب رشته ریاضی

انتخاب رشته ریاضی

داوطلبانی که در رشته ریاضی در کنکور سراسری شرکت کرده اند می توانند پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور و با توجه به نمره و تراز درج شده در کارنامه ی خود در صورت مجاز شدن برای مرحله انتخاب رشه ریاضی اقدام کنند.همواره داوطلبان عزیز می توانند با کمک مشاوران علم تابان راهنمایی لازم را جهت انتخاب رشته ریاضی دریافت کرده تا انتخاب درستی را برای خود رقم بزنند.

ملاک های انتخاب رشته ریاضی

در گزینش نهایی داوطلبان در انتخاب رشته ریاضی ، نمره ی کل اکتسابی آنان در زیرگروه مربوط به رشته یا رشته های انتخابی و یا معدل کتبی دیپلم ( در رشته هایی که پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است)، ملاک خواهد بود.

تذکرات مهم برای انتخاب رشته ریاضی

در کنترل کد رشته های انتخابی مورد علاقه خود ، همواره بایستی به اولویت انتخابی ، مقاطع تحصیلی رشته ، دانشگاه محل رشته ها ، دقت کافی دانسته باشید.

آمار کنکور رشته ریاضی

نسبت به گذشته تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است و امسال عملاً به حد داوطلبان کنکور انسانی رسیده است. میتوان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار ،رشته های مهندسی اشباع شده است. هرچند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولساز ترین کارها را ایجاد می کند ولی همه این توانایی و خلاقیت را ندارند. چه بسیار مهندس برق و مکانیک و عمران و کامپیوتر صنعتی شریف و دانشگاه تهران به خارج از کشور رفته اند!

برای اینکه خیالتان از بابت انتخاب رشته ریاضی راحت شود و در اولویت بندی ها اشتباه نکنید باید دونکته را در نظر داشته باشید:

  1. باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است
  2. برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخاب های خود را در فرم انتخاب رشته سنجش مخصوص گروه ریاضی وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از ۱۵۰انتخاب حداقل ۳۰انتخاب ، انتخاب های رویایی باشد که شما شانس قبولی در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاه هایی خوب می باشند .سعی کنید ۵۰ انتخاب بعدی خود را انتخاب های خوشبینانه بچینید.انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شدید و ۵۰انتخاب بعدی خود را انتخاب هایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید.۲۰ انتخاب آخر مخصوص انتخاب هایی است که صددرصد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

جهت مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله انتخاب رشته تجربی مراجعه نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *