آزمون های آزمایشی کدام موسسه را شرکت کنم؟

آزمون های آزمایشی

آزمون های آزمایشی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. اما لازم به ذکر است که هیچ آزمون آزمایشی بی نقصی نیست. بنابراین باید موسسه ای را پیدا کنیم که کمترین نقص را داشته باشد.

آزمون های آزمایشی

در ذیل نقاط قوت و ضعف آزمون های آزمایشی مطرح آورده شده است.

آزمون های آزمایشی گزینه دو

سوالات آزمون های گزینه دو استاندارد هستند و شباهت زیادی با سوالات کنکور دارند. طراحان سوالات آزمون ها با تجربه هستند و سلیقه ای نزدیک به کنکور دارند. سوالات آزمون ها در مواردی همچون امنیت، نقاط ضعف پایین، جامع آماری کم و همچنین ترازها به نسبت خیلی خوب است. فاصله ی بین آزمونها ۳ هفته است. در برخی مواقع برخی دروس در آزمون ها خیلی آسان است که البته در کنکور هم پیش آمده است.

آزمون های آزمایشی قلم چی

جامع آماری آزمون های قلم چی بسیار خوب است. دارای برنامه ریزی راهبردی منظم و منسجم است. همچنین سختی سوالات آزمون ها هم سطح با کنکور است. فاصله بین آزمون ها ۲ هفته است. از جمله نقاط قوت آزمون های قلم چی می توان به نظارت مستمر شخص خود آقای قلم چی بر آزمون ها، کارنامه عالی و سازمان دهی زوج درس ها توسط مشاورین خوب نام برد.

در رابطه با نقاط ضعف آزمون های قلم چی می توان گفت سولات آزمون ها به سوالات کنکور شباهت کمی دارند. متاسفانه بعد گذشت چندین سال سوالات آزمون توسط طراحان سلیقه ای طراحی می شوند. از معایب دیگر اینکه دانش آموزان را به سمت خرید محصولات کتاب و دی وی دی قلم چی راهنمایی می کند، بودجه بندی مناسبی ندارد، و در آخر اینکه در برگزاری آزمون ها و سوالات امنیتی وجود ندارد.

آزمون های آزمایشی گاج

جامعه آماری آزمون های گاج خیلی کم است. در برخی موارد بنظر می رسد که ساختگی هم باشد. بودجه بندی مناسبی ندارد. و اینکه سوالات آزمون ها در بسیاری موارد خیلی آسان است (همانند کنکورهای سابق دانشگاه آزاد).

آزمون های آزمایشی سنجش

سوالات دروس عمومی سنجش خیلی شبیه سوالات کنکور است. و سلیقه طراحان آزمون ها در دورس عمومی کنکوری است. آزمون های سنجش بعد از عید جامعه آماری بالایی دارد که آخرین آزمون ها به گونه ای بیان کننده نتیجه های کنکور هستند. از جمله معایب آزمون های سنجش می توان به بودجه بندی نامناسب، برنامه ریزی سنگین و سوالات دروس اختصاصی نامناسب (به ویژه در درس شیمی) اشاره کرد.

نکته: جامعه آماری در آزمون ها موسسات از فاکتورهای بسیار مهم است.

نکته: شرکت در آزمون های موسسات قبل از عید اشتباه است. توصیه می شود قبل از عید در آزمون های موسسات گزینه دو و قلم چی و در مورد بعد از عید در تمامی آزمون های سنجش و نیز آخرین آزمون آزمایشی گزینه دو شرکت کنید.

نکته: در آزمون ها شرکت نکردن و یا به ندرت شرکت کردن از مضرات سیستم آموزشی است.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله آرامش آزمون های آزمایشی آخر مراجعه نمایید.)

یک دیدگاه در “آرامش آزمون های آزمایشی آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *